Хочете отримати максимум від цієї осені? Тоді перегляньте цьогорічну добірку найкращих книжок про мистецтво. Кращого способу поєднати приємне з корисним не придумаєш.

№ 1 – Хокусай: Тридцять шість видів гори Фудзі

Кацусіка Хокусай — один із найвідоміших японських граверів 19 століття. І навіть якщо ви лише віддалено знайомі з його творчістю, ви, напевно, чули, що Хокусай є творцем одного з найвідоміших творів японського мистецтва: «Велика хвиля». Так як же йому вдалося прославитися?

NIXSolutions

Для нього зійшлися всі зірки: талант, новаторство і трохи удачі. За своє життя Хокусай створив тисячі картин під десятками імен, але найвідомішими були ті, що присвячені горі Фудзі. Ми всі знаємо, що японці обожнюють гору Фудзі, тому що їй присвячено багато творів мистецтва, будь то вірші, проза, картини, гравюри чи музика.

Хокусай, як великий майстер, не міг оминути цю тему. І як би добре ви не розбиралися в творчості художника, «Хокусай: тридцять шість видів гори Фудзі» принесе вам масу естетичної насолоди. І, можливо, навіть надихне вас на створення своїх шедеврів. Хто знає, які секрети зберігають такі художні книги? Багато хто оцінить, що він доступний у розкішній шовковій палітурці. Рекомендуємо придбати цей художній бук у твердій палітурці.

№ 2 – Створення персонажів для індустрії розваг

Протягом багатьох років мистецтво дизайну персонажів накопичувало знання та прийоми, які художники використовують сьогодні, щоб втілити всілякі ідеї в життя. Чи хотілося вам коли-небудь зазирнути за лаштунки цього процесу? Тоді ця книга для вас.

Сила маркетингу безмежна. Але як це пов’язано з сучасним мистецтвом? Маркетинг впливає на дизайн персонажів так само, як і напрям мистецтва. У цьому посібнику ви дізнаєтеся, як саме це відбувається на прикладах анімації, ілюстрації та відеоігор. Ви знатимете, на що слід звернути увагу, створюючи свій твір мистецтва, якщо хочете досягти успіху в індустрії дизайну персонажів.

№ 3 – Леонардо: повний збір картин і малюнків

Люди п’ятсот років тому не тільки зробили революцію в мистецтві, але й передвіщали відкриття майбутніх епох у різних галузях науки. До цієї події приурочений цей випуск від Taschen. Книга відображає широту та різноманітність інтересів митця, пропонує по-новому оцінити досягнення генія Відродження.

Спираючись на листи, договори, поетичні твори та щоденникові записи того часу, автори книги дивляться на картини Леонардо зовсім по-новому. І це дивно, адже тема найвідомішого художника епохи Відродження досліджується давно. Проте авторам вдалося знайти новий ракурс. І тепер ця презентабельна художня книга в розкішній твердій палітурці може здивувати навіть найвчених шанувальників його мистецтва.

Ця книга призначена для людей, які серйозно займаються мистецтвом. І таке глибоке занурення у світ відомого артиста їм точно сподобається. Однак випадковим читачам ця книга сподобається завдяки неймовірним зображенням, які показують роботу художника з детальними крупними планами. Як пише сайт artsartistsartwork.com, «немає легального способу наблизитися до роботи Леонардо ближче».

№ 4 – Spectrum 26

Ми не погодимося, якщо ви вважаєте, що найвизначніші артисти залишилися в минулому. Щорічні колекції Spectrum тому підтвердження. Світ сучасного мистецтва сповнений талановитих художників і захоплюючих робіт. У двадцять шостому випуску серії бестселерів будуть представлені нові роботи видатних авторів у різних галузях (ілюстрація, скульптура, образотворче мистецтво та відеоігри).

Spectrum 26 дає вам сучасне уявлення про стандарт, якому ви повинні відповідати, якщо ви людина мистецтва. Тут немає місця для заздрощів, але величезне поле мотивації та натхнення існує. За словами видавців, Spectrum — це світ видатних артистів, який допомагає їм знайти ширшу аудиторію. Тож це також ваш шанс, якщо ви мрієте про всесвітнє визнання та шукаєте нові шляхи до цього.

№ 5 – Людина-павук: Навколо всесвіту — мистецтво кіно

Людина-павук – улюблений персонаж кількох поколінь шанувальників коміксів. Що стосується «Людини-павука: Навколо всесвіту», то він вдихнув нове життя у знайомого персонажа та перевернув уявлення шанувальників про те, чого може досягти фільм про супергероїв. І тут ми говоримо про приголомшливу анімацію та мистецтво. Ця книга – унікальний досвід роботи над фільмом.

Тож якщо ви цікавитесь анімацією та обожнюєте Людину-павука чи MCU, ця книга стане подарунком від богів. Ви не тільки знайдете неймовірне дослідження художніх рішень, які стоять за деякими незвичайними персонажами та налаштуваннями, але й знайдете секретну інформацію про те, хто може повернутися в продовженні. У якій ще художній книжці ви бачили щось подібне?

На жаль, навряд чи ви щось згадаєте. Отже, що ще ми можемо сказати про цю книгу? Що ж, на його сторінках ви побачите роботи професійних художників, які наполегливо працювали над втіленням своїх творчих ідей. Ми впевнені, що це видання сподобається навіть тим, хто ніколи раніше не відкривав художню книгу, адже воно дозволить сповна насолодитися неймовірними візуальними ефектами на друкованій сторінці.

А щоб максимально насолодидися читанням, треба подбати про те, де і як ви це робите. Звичайно, нічого не може замінити відчуття нової книги в руках, але якщо це не варіант, у нагоді буде зручна читалка. Наприклад, додаток uBooks від команди NIXSolutions. Варто спробувати!