Найкращі історики, науковці, поети і мемуаристи, які працюють сьогодні, а також кілька талановитих кіно- та музичних зірок готові вразити вас своїми останніми блискучими роботами вже цієї осені. Ось 3 головні новинки цього сезону.

NIX Solutions, NIXsolutions,

“Чужі для себе” Рейчел Авів

У своїй першій книзі Рейчел Авів досліджує питання самопізнання та психічного здоров’я – теми, які вона раніше розглядала у своїй відзначеній нагородами журналістиці для The New Yorker. Strangers to Ourselves пропонує делікатні історії випадків людей, чий досвід психічної хвороби виходить за рамки психіатричної термінології, діагностики та лікування, включаючи власний досвід авторки, коли вона була найменшою ​​дитиною в США, якій поставили діагноз анорексія. Після госпіталізації через те, що вона не їсть і не п’є, вона познайомилася з дівчатами-анорексиками, удвічі старшими за неї, і навчилася імітувати їхні стратегії схуднення. Але що було першим: діагноз чи її симптоми? Це протиріччя між психіатричною термінологією та життєвим досвідом є основною проблемою книги Авів, яка також розглядає довгу історію ігнорування західною психіатрією зв’язку між расовим насильством і психічними захворюваннями. Це чітке, співчутливе та необхідне розслідування, яке не можна пропустити.

“Що, якщо? 2” Рендалл Манро

Рендалл Манро повертається з відповідями на інші запитання, які ви, ймовірно, ніколи не ставили. (Що сталося б, якби Сонячну систему наповнили супом до Юпітера? Якби T. Rex-а випустили в Нью-Йорку, скільки людей йому потрібно було б споживати щодня, щоб отримати необхідну кількість калорій?) Колишній робототехнік NASA і автор бестселера «Як, що, якщо?» і Thing Explainer поєднує в собі наукову майстерність із гумором і його фірмовими коміксами з фігурками, щоб проілюструвати складні фізичні концепції найдурнішими способами. Але як пише Манро у вступі до «Що, якщо?» 2, «Та сама наука використовується, щоб відповісти на серйозні та дурні запитання». Тож відкиньте свої суиніви і ви обов’язково дізнаєтеся щось нове.

“Залишайся вірним” Хуа Хсу

Мемуари співробітника журналу New Yorker Хуа Хсу народжені травмою. Влітку 1998 року друг і однокурсник Хсу Кен Ішіда був убитий під час викрадення автомобіля безпосередньо перед випускним курсом Каліфорнійського університету в Берклі. «Залишайся вірним» досліджує відгомін дружби, замороженої в часі смертю, водночас паралельно досліджуючи досвід імміграції та асиміляції, які як зближували, так і роз’єднували Хсу, чиї батьки — іммігранти з Тайваню, та Ісіду, чия японоамериканська сім’я вже жила в Сполучених Штатах протягом багатьох поколінь. Зрештою, це зворушливий портрет років у житті молодої людини, коли кожен альбом, кожен предмет одягу є важливою частиною в основі їхньої ідентичності, що розвивається.

Важливо не тільки “що”, а й “як” читати, і тут варто згадати про читалку від команди NIXSolutions, uBooks. Це зручний додаток з великою кількістю деталей, щоб задовольнити потреби навіть найвибагливіших користувачів. Дізнайтеся, що кажуть про uBooks тут.